12 Ekim 2016 Çarşamba

MEŞHUR SİVAS KÖFTECİSİ


Dededen toruna miras kasaplık ve et sanatçılığının İstanbul hikayesi BiTat adı altında 2013 yılında ilk şubesini Beylikdüzü Carrefour alışveriş merkezinde açarak başlamış. Bir yıl sonra yine aynı yerde Sivas Etli Ekmek ve Lahmacun açılmış. Meşhur Sivas Köftecisi Steakhouse ise bu yıl açılmış. Mekanın bir özelliği de Sivas köftesinin İstanbuldaki tek tescil bekgesinin kendilerine ait olması. Bu tescil belgesi Türkiye genelinde ise 28 mekana verilmiş.
Bir aile şirketi olan işletmenin sahiplerinden Şadiye Sarzep ve Furkan Sarzep yaptıkları hizmet için "kaliteden ödün vermeden, fiyatları minimum tutarak hizmet vermeye çalışıyoruz" dediler. Sarzep ailesinin iddialı olduğu ürünleri sadece Sİvas köfte değil. Hamburgerlerin birebir Sivas köfte ile yapıldığı, mağazalarına asla dondurulmuş ürün girmeyeceğini belirterek, hamburger menüyü ebeveynlerin çocuklarına gönül rahatlığı ile yedirdiklerini söylediler.

Geçen akşam arkadaşım Hüzün Sarısı olarak bildiğiniz Nihal'in davetiyle bu mekanı ve Sivas köftesini tanımış olduk.Sadece et ve tuzla yoğrulan köfteye lezzetini Sivas'ın yüksek yaylalarında otlayan hayvanların eti veriyor.
Hem kasap hem de Steakhouse olarak hizmet veren mekandan alışveriş de yapabilirsiniz.
Özellikle kendilerinin yaptığı fıstıklı sucuk mutlaka tadılmalı..Bu keyifli tadım gecesi için organizasyonu yapan Sevgili Nihal'e çok teşekkür ederim.
Adres
Gülbahar Mah. Oya Sokak No.14 Şişli/ İstanbul ( Nif Hotel altı)

Hiç yorum yok: