29 Şubat 2016 Pazartesi

PORTAKAL BENDE

Portakalbende diyor ki; Dün dalındaydı Bugün kapında!

Türkiye'de narenciye ve sebzenin en doğal şartlarda yetiştiği Kumluca'dan, sipariş verilir verilmez dalında toplanan, hiçbir işlem görmeden paketlenip, uzman kargo firmaları ile kapınıza gelen, üreticiden tüketiciye uzanan bu yolculukta, sizlere bu toprakların en iyisini tattırmaya gönül vermiş portakalbende.com 'dan Merhaba!

Portakalbende , yüz yılı aşkın süredir tarım ile uğraşan Silahcı ailesinin son kuşak temsilcisi Uysal Silahcı ve onun en yakın üniversite arkadaşı M. Tolga Matban'ın ortaklaşa oluşturduğu bir projedir. Türkiye'nin her yerine 24 ile 48 saat arasında taptaze ürünlerin, direkt olarak ulaştığı ve bu süreçte meyvenin tüm doğallığı yani dalında koparıldığı ilk hali ile gibi kaldığı tek yerdir.


Kumluca ilçesi, Mikro klima özelliğine sahip bir kıyı ovasıdır ve bu nedenle bölgenin kendine has bir iklim özelliği bulunmaktadır. Kuzeyi dağlarla çevrili olduğundan, deniz üzerinden aldığı rüzgarlarla taşınan deniz tuzları ve mineraller, bahçedeki ağaçlara ulaşır, bu da zileri yeni bir tabir ile tanıştırı; ''optimum brix asidite''. Bu meyvenin posasının minimum, suyunun ise maksimum olması; dolayısı ile asidinin en az olduğu manasına gelir.

Portakalbende 'da bölgede yetiştirilen portakalın her çeşidini; İtalyan, Valencia, Yafa, Washington, Şeker, Kan, Mandalinanın en aromalısını; Satsuma, Klemantin, Yerli; Limonun en keskini; Lamas, Demir, Kokulu, Kızıl ekşi, Narın en hası Hicaz Narı, Greyfurtun her ikisini; Kırmızı ve Beyaz, çayın vazgeçilmezi Bergamotu, ve belki de hiç tatmadığınız nam ı diğer kamkatı, Ağaç kavunu Şadok'u bulacaksınız.

Bununla birlikte; reçetesi bize özel, doğal meyveler ile yapılan portakal, mandalina, limon, şadok, kamkat, domates, incir gibi ev yapımı reçellerimiz de sizlerin beğenisine sunulmuş olacak. 

Bir dikili ağacın olsun projemiz ile herkesi fidan sahibi yapacağız. Aynı zamanda bahçemizden bir ağacımızı sezonluk sizlere sunup, tüm mahülünü alıcısı ile buluşturacak, bu ağacın online takibini sağlayacağız.

Pek yakında, Köy Kafası projemiz hayata geçecek, domates, salatalık, biber, zeytin ve yumurta ile yola çıkacağız.

Bu toprakların değerini bilen, dolaptan değil dalından lezzetler ile sizlerlere olmak dileği ile...


iletişim
Beykonak Mah. Hürriyet Cad. 11/B
Kumluca - Antalya
Tel: 0242 882 62 00

Ataşehir Bulv. Gardenya Residence 7/1 D:1
Ataşehir - İstanbul
Hiç yorum yok: