21 Haziran 2015 Pazar

KAZ DAĞLARI KÖŞKDERE KIRKGEÇİT TESİSİ


Yine bir Tarçın Events organizasyonu ama bu sefer Kaz Dağlarına..
Bu kadar eğlendiğimiz dinlendiğimiz Blogger arkadaşlarımla  birarada çok keyif aldığımız herhalde ilk organizasyondu.Buradan Fatma arkadaşıma tekrar teşekkür ederim.
Köşdere Kırkgeçit tesisini biraz anlatmak istiyorum.Kaz Dağlarının başlangıcında yer alan el değmemiş doğası bol oksijenli havası ve şifalı sularıyla bize çok iyi geldi.
Tesis uygun fiyat konaklaması ile de dikkat çekiyor.

Mitolojik çağdan bu yana burası şifa kaynağı..

Özellikle Astım hastaları için doğal mağara..
Tesis doğada bol bol yürüyüş imkanı da sunuyor..


Dönüşte feribot hatıramız..


Günümüzde Köşdere Kırkgeçit adı altında işletilen termal tesis Biga ilçesine 14 km mesafe de ve 44 odalı. Şırıl şırıl akan akarsularının eritici ve çok soğuk olduğu bu bölge aynı zamanda sıcak suları ile de ünlü. Kırkgeçit Termal Tesisleri, suyunun üstün nitelik ve özellikleri şöyle açıklanmaktadır. 52 C Sıcaklık, suni soğutma yapılmadan, doğal ısısıyla kullanılabilme özelliği, Sülfat, Klorür, iyonları ve Bor elementi Kalevi kükürt ve hidrojen 6.5 Radyoaktivite.

Kırkgeçit tesislerinde kendi cazibesi ile yüzeye çıkan termal su renksiz, mineral bakımından zengin ve çok berrak. İhtiva ettiği kalsiyum karbonat, florür sulfat, magnezyum ve potasyum içerikleri sayesinde bir çok endiksiyona iyi gelmektedir. Tesisdeki tüm odalarda ve açık havuzlarda termal su kullanılabilmektedir. Benim en çok ilgimi çeken  45C'lik sıcaklık ve %100 nem oranına sahip 2000 yıllık geçmişe sahip doğal inholasyon odası oldu. Suyun kaynağında bulunan bu tarihi mağara, en eski hali ile duruyor. Soğuk algınlığı, astım, sinüzit, bronşit gibi rahatsızlıkların giderilmesinde ve kan dolaşımının hızlanması ile tansiyon düzenlemeye yardımcı bir sauna burası.

Özetlemek gerekirse;

  • Cildi canlandıran, pürüzsüzleştiren cilt güzelliğini olumlu yönde desteklemesi
  • Gerginlik ya da uyku bozuklukları gibi depresif problemlerin atılması,
  • Kas romatizmatizmaları ve yumuşak doku romatizmaları hastalıklarının iyileşmesi,
  • Deri hastalıklarından; sedef hastalığı, egzama ve akne/sivilce tedavisinde,
  • Ortopedik ameliyat ve kırıklar sonrası dönem,           
  • spor yaralanmaları,
  • İnme sonrası dönem,
  • Kireçlenme / eklem hastalıkları
  • Kronik bel ağrısı

Ayrıca termal sular vücudun dolaşım sistemini de düzenleyerek toksinlerin atılımını hızlandırarak sindirim sisteminin de düzenli çalışmasını destekliyor. Masaj kürlerinin de uygulandığı bu tesisde geleneksel kese köpük masajından günümüz uygulamalarına kadar her türlü hizmet veriliyor. Suyun kullanımından sonraki masaj da zihinsel yorgunluk, stres, gerginlik gibi olumsuz etkileri de yok ediyor.

Tesis içerisinde egzersiz yapılabilinecek çesitli spor aletlerinden oluşan kapalı bir bölüm,  mini dağ turları yapabilmek için kiralık dağ bisikletleri, yemyeşil bir bahçe içersinde çeşitli egzersiz aletleri, ağaç altlarında ahşap masalı oturma gurupları, çocuklar için mini futbol sahası, voleybol alanı ve mini klüp de mevcut.

Termal Banyolar, Termal Havuz, Sauna, Resturant, Cafeterya, Mini Bar Yürüyüş Alanları, Dinlenme Salonu, Çay Bahçesi, Toplantı Salonu, Otopark, Çocuk Bahçesi ile Kırkgeçit Termal Tesisleri tam bir "Doğal Rehabilitasyon Merkezi".


 İletişim;

Köşdere Kırkgeçit Termal Otel
Ilıcabaşı köyü
Biga Çanakkale

0286 394 80 08

Sponsorlar:

KÖŞDERE KIRKGEÇİT OTEL http://www.kirkgecittermalotel.com/

GÖKÇEK MOBİLYA GOKCEKMOBILYA (İG)

AR YILDIZ www.aryıldız.com

BEBAK www.bebak.com.tr

OTACI www.otaci.com

GÜLSÜM ABLA GULSUMABLA (İG)

GOOD JOB EVENTS GOODJOBEVENTS (İG)

DELYAS DELYAS (İG)

HCCARE www.sacbakım.com

GÜL TASARIM www.gultasarim.blogspot.com.tr

ERİŞ GIDA www.nudo.com.tr

MAYON MASKE Mayonkilmaskesi (facebook)

BEĞENDİM PAYLAŞTIM Begendim_Paylastim (İG)

Hiç yorum yok: