11 Nisan 2015 Cumartesi

Bi Mutfak İki Şef Develi Flora

Yıllardır lezzet ve kalitesine hayran olduğum Develi ailesinin Florya'daki şubesinde Bi Mutfak İki Şef etkinliğinde Blogger arkadaşlarımızla beraber zevkli bir gece gecirip özel lezzetlerinden tattık. Develi Florya İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tesislerinin tam yanında harika bir konumda bulunuyor. Develi Florya 3.000 m2 kapalı alan 580 kişilik, 1.500 m2 bahçe kullanım alanı 550 kişilik ve 800 m2’lik terasında 600 kişilik kapasite ile 120 kişilik deneyimli bir ekip ile misafirlerine hizmet veriyor. Develi Florya bünyesinde iki adet mutfak ve özel Develi Baklava satış reyonu bulunuyor. Develi lezzetini ailece arayan çocuklu ailelerin, yemeklerini rahatça yiyebilmeleri için Develi Florya’da, hem açık hem kapalı çocuk odaları yer alıyor. 4 kişilik özel eğitimli bir ekibin görev aldığı bu alanda, her yaş grubundan çocukların vakit geçirebilmesine imkan sağlanıyor. 
Özlem Mekik Ve Chef Ayvaz Akbacak'ın ardından konuşmayı devralan Nuri Develi geçmişten geleceğe Develi ile ilgili güzel bir sunumun ardından babası Arif Develi ve annesine saygılarını ve teşekkürlerini belirttiği konuşmada aile sevgilerine hayranlıkla duymamızı sağlarken, herkezi de duygulandırdı. Arif Develi ile yapılan sohbette Özlem Mekik Develi'nin ünlü lezzeti ciğ köfte tarifini almaya çalıştı ama başarılı olamadı. Ardından Özlem Mekik ve Chef Ayvaz Akbacak Develi restaurantlarına özel çiğ köfteyi yoğurarak hoş bir gece geçirmemizi sağladı.    
     Gelelim özel lezzetlere Yuvalamayla başladık daha önce bir kaç farklı versiyonunu içmeme rağmen en beğendiğim bu oldu. Dana eti prinç ve nohutun birleşimi. Çok başarılı buldum ve kesinlikle tavsiye ediyorum. 

     Fındık lahmacun bu kadar mı güzel olur. Bu lahmacunsa daha önce yediklerim ne diye sordum kendime. Malzemesi bu kadar bol bir lahmacun başka yerde yiyemezsiniz desem yeridir.


     Daha önce kebap yemekten mezeler fırsat bulamamıştım. abagannuş farklı ve muhteşem bir lezzet. Kapıdan içeri girildiğinde hemen sipariş verilmesi lazım.     Köpoğlu patlıcan, patates, kabak, havuç ve sivribiber yapılan özel bir lezzet. Bence Develi'de muhakkak tatmalısınız.   
        Bir Gavurdağı salatası yedik içine Gaziantep'ten gelmiş nar ekşisi konulmuştu. Böyle bir lezzet olamaz yiyen herkes bayıldı diyebilirim. Hatta bazı arkadaşlarım tabiri aşk yaşadık diye özetlediler.


        Çiğ Köfteye doyamadık diyebilirim. Acısı kıvamında çok özel bir lezzet. Etle yapılan çiğ köftenin tadı bir farklı oluyor bu kesin.
 

    Fıstık kebabı severler buraya.


    Ala Nazik daha önce Develi'de denemediğim bir lezzetti. Bundan sonra vazgeçemeyeceğim bir lezzet bıraksalar fotoğraftakinin tamamını yiyebilirdim.
       Baklava Develi'de bir farklı güzel. Eminönüne yalnızca Develi baklavası yemeye gidiyorum desem inanır mısınız? Malzemesi bol harika bir lezzet. 

2 yorum:

birgül erdogan dedi ki...

Harika bir tadım olmuş. Umarım alınan kaloriler harcanmıştır. Bu ne kadar lezzetli tatlar. Zaten Develi şahane sunum ve lezzette herzaman.
Sevgiler

konuşan kalem dedi ki...

Çok eğlenceli bir akşamdı:)