5 Mart 2015 Perşembe

LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da Açılıyor !..Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND® Discovery Centre’ı İstanbul’da açılıyor

3 bin metrekarelik bir alanda 3 milyon LEGO® parçası ile Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND® Discovery Centre’ı, 2015 yazında İstanbul’da ziyaretçilerine kapılarını açıyor. LEGO® parçalarından oluşan bu en yeni eğlence ve oyun mekanının temel atma töreni, Forum İstanbul’da gerçekleştirildi.    
Forum İstanbul’un kalbinde yer alan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, 3-10 yaş arası çocuklara ve ailelerine yaratıcılık, renk ve eğlence dolu bir dünya sunuyor. LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da heyecanlı LEGO® gezileri, 4 boyutlu sinema, LEGO® parçalarının yapım sırrının anlatıldığı LEGO® Fabrika Turu, Master Model Builder tarafından yönetilen atölye çalışmaları, temalı oyun alanları, doğum günleri ve kutlamalar için özel parti odaları ve İstanbul’un simgelerinin inşa edildiği LEGO® MINILAND sergisi yer alacak.


Topkapı Sarayı Bab-üs Selam Kapısı, Aya Sofya ve Boğaziçi Köprüsü gibi İstanbul’un sembolik yapıları, LEGO® parçalarından inşa edilerek MINILAND’de sergilenecek. MINILAND’in inşa edilmesinde ise İstanbul severlere büyük iş düşüyor. MINILAND oylaması ile İstanbul severler, LEGOLAND® Discovery Centre’da LEGO® parçaları ile ölümsüzleştirilmesini istedikleri favori yapılarını seçecek.     

LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’un temel atma töreninde havuza bir kepçe ile dökülen LEGO® parçalarını daha sonra çocuklar ellerinde kürekler ile küredi. Temel atma töreninde konuşan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner; “Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk, dünyanın 13’üncü LEGOLAND® Discovery Centre’ının temelini atmaktan dolayı çok mutluyuz. Hayal gücünü ve yaratıcılığı canlandıran LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, 3-10 yaş arası çocuklara ve ailelerine 2-3 saat süren LEGO® temalı eğlence, etkileşim ve bilgi dolu bir dünya sunacak. Ayrıca inanıyoruz ki İstanbul’un turistik cazibesi LEGOLAND® Discovery Centre ile artacak. Tüm aileleri çocuklarıyla birlikte eğlence, oyun ve eğitim dolu ve LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’a bekliyoruz” dedi.


  Merlin Entertainments Hakkında

MERLIN ENTERTAINMENTS plc, konum bazlı, aileye yönelik eğlencede öncü isimdir. Avrupa'nın 1 numaralı ve dünyanın ikinci büyük ziyaretçi etkinlik alanı işletmecisi olan Merlin, bugün 23 ülkede ve 4 kıtada 106 eğlence merkezi, 11 otel/3 tatil köyü işletmektedir. Şirket, dünyaca tanınmış, global ve yerel markaları, yöneticilerinin ve 26.000'den fazla çalışanının bağlılığı ve tutkusu ile dünya çapında yaklaşık 63 milyon ziyaretçiye unutulmaz ve tatmin edici deneyimler sunmayı amaçlamaktadır. 

Merlin'in eğlence merkezleri arasında SEA LIFE, Madame Tussauds, LEGOLAND, The London Eye, Dungeons, Gardaland, LEGOLAND Discovery Centres (Keşif Merkezleri), Alton Towers Resort, Warwick Castle, THORPE PARK Resort, Blackpool Tower, Heide Park Resort, WILD LIFE Sidney Hayvanat Bahçesi, Sidney Tower Eye ve SKYWALK bulunmaktadır.  Hepsi de farklı, ilgi çekici ve yenilikçi - ve gelecekte büyük bir büyüme bir potansiyeli olan markalar. Daha fazla bilgi için www.merlinentertainments.biz sayfasını ziyaret edin.


Hiç yorum yok: