22 Şubat 2015 Pazar

PALİVOR ÇİFTLİĞİ

Trakya’da, Kırklareli ili’nin Demirköy ilçesinde, 1700-1800’lü yıllarda Istranca ormanlarının içerisinde kurulmuş çiftliklerden biri olan Palivor Çiftliği 2011 yılında tarım ve hayvancılık ile ilgili faaliyetlerine başladı. Palivor Çiftliği, hem çiftlikte kendi ürettiği, hem de Trakya'da ürettirdiği ürünleri ile yöre halkına, ekonomik hayata ve sürdürülebilir kırsal kalkınmaya katkı sağlıyor. 

Kırklareli ve İstanbul’daki modern ve uzman üretim tesislerinde özel ve kendine has reçeteleri taşıyarak nitelikli ulusal perakende zincirlerinde ürünleri hali hazırda satılan Palivor Çiftliği’nin Bebek’te açılan ilk mağazası çiftliğin en özel ürünlerini ve bu ürünleri kullanarak yapılan lezzetleri aynı çatı altında bulma imkanı sunuyor.

Palivor çiftlik Sosisi tadınca daha önce yediklerinizin sosis olmadığını anlayacaksınız.İçerisinde boya ve katkı maddesi yok tamamen doğal ve çok lezzetli.Hafif tütsülü tadını çok beğeneceksiniz.
Şarküteri tezgahı

Yumurta merengi mutlaka denemelisiniz.
Sufle bizi bizden aldı.Sadece tereyağı,yumurta ve çikolatadan yapılan nefis sufleyi krema ve pudra şekeriyle sunuyorlar.
Bebek Manolya sokaktaki Palivor mağazası iki masasıyla toplamda 16 kişiye kahvaltı verebiliyor.Bu butik şarküteri mağazası o kadar çok lezzeti birarada bulunduruyor ki tüm kahvaltı alışverişinizi de rahatlıkla yapma imkanı sunuyor.
Kahvaltı için uğramak isteyenlere büyük peynir tabağı, sosis ve yumurta merengi tavsiye ederim.En son tadımı da sufleye ayırın.Bugüne kadar yediğim en iyi sufle.Ünlü şef Haldun Tüzel hem misafirperverliğiyle hem de engin bilgisiyle bizleri çok iyi ağırladı.Teşekkürler şefim.

Hiç yorum yok: