1 Ağustos 2012 Çarşamba

ACTİVAR MUCİZE KREMİM

ACTİVAR VE BLOG YAZARLARI KAHVALTISI

Geçen haftalarda Activar"ın düzenlediği ve Sevgili Senem"in öncülüğü ile blog yazarları kahvaltı organizasyonunda bir araya geldik. Ürünleri hakkında verilen bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yazın gelmesi ve güneşin yüzünü göstermesiyle beraber lekelenme korkusu ve güneş ışınlarından korunmak kaçınılmaz hemen bir market veya eczaneye gidip en yüksek faktörlü güneş kremi alınırdı. Geçenlerde seneminyemekleri.com blogger arkadaşımız sevgili senemin davetiyle ACTIVAR®’ın Türkiye distiribütörü Sayın Dr. Yaman Er beyefendiyle tanışmamız, bize güneş koruyucular hakkında bilgilerimizin yıllar içinde değiştiği, koruma faktörü arttıkça daha korunduğumuza inanırken, koruyuculuğun SPF ile paralel artmadığını gördüğümüzü anlattı. Diğer yandan filtrelerin içerikleri ile ilgili bilinmeyenleri de zamanla öğrendik. Kimyasal filterelerin hormon reseptörleri ile etkileştiği ve anne sütüne geçtiği ortaya çıktı. Uluslararası Kanser, Androloji ve Toksikoloji dergilerinde bu konuda çıkan yazıların bir kısmı basından da duyuruldu. Sonradan kullanıma sunulan fiziksel filtreler bu nedenle alternatif yarattı ise de, titanyum ve çinko oksit gibi fiziksel filtrelerin de üretilirken nanopartikül olmasarına karşın, kullanıcıya ulaşana kadar küçük nano-partiküllerin birbirleri ile birleşerek büyük parçacıklar oluşturduğu ve koruyucu yüzey kaplayıcılığının azaldığı ortaya çıktı. Peki çaresiz miyiz?
Temel cilt bakımını “Yeni Nesil” cilt bakım ürünleri ile yaparsak güneşin zararlarına karşı çaresiz değiliz. Zaten düzenli olarak yapmamız gereken koruyucu, yapılandırıcı ve onarıcı “Temel Cilt Bakımı” nı CA-11 içeren “Yeni Nesil” cilt bakım ürünleri ile yaparsak, DNA onarımını destekleyen etkisi, UV filtrasyonu birleştiğinde , cilt için koruyuculuk yaklaşık 6 kat artıyor. Buna karşılık AC-11 içeren ACTIVAR gibi bir cilt bakım kremi ile kullanılan daha düşük SPF’li koruyucular sayesinde kimyasal ve hormonal etki azalır ya da fiziksel filtrelerin etkisine katkıda bulunurken, AC-11 içeren ACTIVAR gibi “Yeni Nesil” cilt bakım ürünü ile güneş lekesi oluşumu da belirgin olarak azalıyor.
Günümüzde şaşırtıcı şekilde yaygın bulunan D Vitamini yetmezliğinin, UV’den aşırı korunmaya bağlı olduğu düşünülmektedir. Cildimizin D Vitaminin üretmesine izin verecek yeterlilikte UV filtresi ile birlikte DNA onarımının desteklenmesi gibi kombine koruyucu bir yaklaşım daha güvenli bir çözüm olarak görünüyor. Bu sayede cildimiz, daha fazla D Vitamini üreterek hem erken yaşlarda osteoporoz gelişimine hem de D Vitamini eksikliği ile paralel olan meme ve endometriyum kanseri riskine karşı korunmayı en doğal yolla artırabilecektir.
Kış boyunca cilt lekelerini tedavi ettirmeye çalışan pek çok kişinin yaz güneşiyle yeniden lekelenmemek için arayış içinde bulunduğumu göz önüne alırsak, UV filtrasyonu ve DNA onarım desteği kombinasyonu ile bir yandan güneşin zararlarından daha fazla korunurken, diğer yandan da D Vitamini eksikliğinin yol açtığı sakıncalara karşı da önlem almış oluruz.
“KOMBİNE KORUNMA” sayesinde, yaz boyu yeterli D Vitaminini alırken, daha az yaşlanmak için de AC-11 içeren DNA onarımını arttırıcı “Yeni Nesil” cilt bakım ürünü etkin bir yardımcı olacaktır. “Yeni Nesil” cilt bakım ürünü ektin bir yardımcı olacaktır. Yeni Nesil cilt bakım ürünü olan ACTIVAR: Yalnız çok iyi bir temel cilt bakımı ve etkili bir anti-aging etki sağlamak değil, aynı zamanda onarıcı etkiye de sahip olmak için geliştirildiğinden, özellikle yaşlandırın güneşli yaz günlerinde akıllarda kalması ve yaz boyunca uygulanması cilt sağlığı ve lekelerden korunma için yararlı olacaktır.
Meğerse ne çok bildiğimizi zannettiğimiz yanlışlar varmış. Güneşlenmeyi eskiden sağlık kaynağı sanırdık. Ancak güneş bugün bizlere eskisinden farklı davranıyor. Delinen ozon tabakası nedeniyle daha fazla UV atmosfere giriyor ve canlılara eskisine göre daha çok zarar veriyor. Eskiden sadece yazın korunmayı yeterli sanırdık. Şimdi kışın bile korunmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Eskiden yalnızca açık havada iken direkt güneş ışınlarından korunmaya çalışırdık, şimdi kapalı ofis mekanlarında bile UV kaynakları bizi yakından etkiliyor, biliyoruz. Kullanıma başlandığı ilk günden beri fark ediliyor cilde verdiği gençlik. Bizim ailede son bir aydır bu kremi kullanmaya başladık ve çevreden olumlu tepkiler alıyoruz cildimdeki lekelenmeler gitti arkadaşlarımın cildindeki çillenmeler bile yok oldu ACTIVAR iyi ki varsın.

1 yorum:

Nilgün Komar dedi ki...

valla bende orada olmuş olmaktan mutlu olanlardanım.. gün geçtikçe güzelleşiyorsun diyen de çok oldu :) genç ve güzel ve bakımlı görünmenin birinci yolu duru bir cilde sahip olmaktır..